وب سرويس چيست؟
۱۳۹۶-۱۱-۰۳
آموزش ثبت هتل جدید(در پنل CP)
۱۳۹۶-۱۱-۱۲

آموزش پنل مدیریت سایت

آموزش پنل مدیریت سایت

پنل مدیریت از امکانات بسیار قدرتمند و ویژه ای برخوردارست، بطوری که با ورود به آن قادر به انجام کلیه فعالیت های مورد نیاز خود در سایت خواهید بود. در این بخش با شیوه ورود و استفاده از امکانات پنل مدیریت آشنا خواهید شد.

 

نحوه ورود به پنل مدیریت سایت

جهت ورود به پنل مدیریت ابتدا آدرس سایت را به­صورت زیر در مرورگر خود وارد نمایید :

(http://cp.moghim24.com)

پس از ورود، با صفحه ای مطابق تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

جهت ورود به سیستم، ملزم به وارد کردن اطلاعاتی همچونکـد آژانس یا “Username”  و رمز عبور یا “password”  و پس از آن عبارت امنیتی که بصورت عدد یا حروف در تصویر نشان داده شده، خواهید بود. در انتها با کلیک بر روی دکمه ورود به سیستم وارد پنل مدیریتی خواهید شد.

پس از ورود به سیستم، صفحه ای مطابق تصویر زیر، که نمایانگر کلیه منوهای مدیریتی است، پیش روی شماست.

 

پس از وارد شدن به بخش  مدیریت پنل با صفحه ای مطابق تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

این همان پنل مدیریتی است که شما قرار است تمامی فعالیت های خود را از طریق آن انجام داده و بر روی سایت قرار دهید.

 

اعلانها:

با انتخاب اولین منوی افقی سمت راست (اعلانها)، به آخرین تغییرات اعمال شده، در قسمت چپ پنل دسترسی خواهید داشت.

 

 

فیلترها:

دومین گزینه از موارد درج شده در قسمت سمت راست پنل مدیریت، منوی  فیلترهاست که بعد از منوی اعلانها قرار گرفته و خود دارای چهار بخش مجزا می باشد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

 

 

 • در بخش اول (پارامترهای عمومی)شما می توانید اطلاعاتی را در سایت به عنوان پیش فرض، تنظیم و ثبت نمایید که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

۱ـ در اولین قسمت از تنظیماتِ بخشِ پارامترهای عمومی که مربوط به نمایش تعداد مانده ظرفیت است، می توانید ظرفیت پروازها را کنترل نمایید . با تنظیم و تغییر اعداد در این بخش، سایت شما پروازهایی را که ظرفیتشان مطابق و بالاتر از عدد این گزینه است نشان خواهد داد. جهت تغییر عدد ظرفیت، می­توانید بر روی شکل مثلث کوچک که در تصویر با دایره سبز مشخص شده است، کلیک نمایید.

۲- دومین قسمت مربوط به تنظیم نمایش تعداد روز پرواز در سایت می باشد یعنی اگر این تعداد روی ۱۵ قرار گرفته باشد به این معناست که می توانید پروازهای تا ۱۵ روز آینده را روی سایت ببینید( حال برای تغییر این تعداد با انتخاب مثلث کوچک که با دایره سبز رنگ نشان داده شده می توانید این کار را به راحتی انجام دهید).

۳- در قسمت افزایش قیمت داخلی بصورت پیشفرض نرخ پروازهای داخلی مبلغ ۵۰٫۰۰۰ ریال میباشد و شما می توانید نرخ را فقط افزایش دهید نه کاهش.

۴- همانند قسمت قبلی در قسمت افزایش قیمت خارجی نیز بصورت پیشفرض نرخ پروازهای خارجی مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ ریال میباشد و شما می توانید نرخ را فقط افزایش دهید نه کاهش.

۵- در قسمت بعدی یا همان پروازهای مشابه شما می توانید با فعال کردن گزینه عدم نمایش، پرواهای آژانس های دیگر را که با پروازهای شما از لحاظ مقصد، روز ، ساعت و تاریخ پرواز شباهت دارند را در غیر فعال کرده و در سایت شمت نشان داده نشود.

۶- در این بخش شما می توانید با برداشتن هرکدام از تیک های مربوطه در این قسمت نمایش پروازها(داخلی یا خارجی)را از روی سایت غیر فعال کنید.

۷- در این قسمت وارد کردن شماره یک نفر بعنوان پشتیبان الزامی می باشد.

۸- حال برای اعمال تغیرات انجام شده روی گزینه تایید (سبز رنگ) میزنیم.

۹- همچنین برای لغو و یا بازگشت روی گزینه بازگشت ( نوک مدادی) رنگ میزنیم.

 

 

 • در دومین بخش از منوی فیلترها ـ بخش انتخاب آژانس ها ـ شما می­ توانید آژانس های مورد نظر خود را که پرواز چارتری دارند انتخاب نمایید. برای انجام این عمل کافیست در قسمت جستجو، نام آژانس مورد نظر را تایپ کرده و با فعال کردن تیک در قسمت انتخاب(مطابق تصویر زیر)، آژانس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 • در بخش انتخاب مسیر امکان اضافه شدن مبدا و مقصد پروازها به مسیر مورد نظر و نمایش آن در سایت برای شما فراهم شده است. (توجه داشته باشید که تمامی شهرها باید در ”نرم افزار “agency در قسمت پرونده< مشتریان<شهرها تعریف شده باشد)

مطابق تصویر زیر می توانید در قسمت جستجو، شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این قسمت بصورت پیش فرض گزینه همه موارد ثبت شده است. (لازم به ذکر است تنها مسیرهایی امکان ثبت خواهند داشت که کد یاتای مبدا و مقصد آن در آژانس تعریف شده باشد.)

همچنین جهت افزودن مسیر می توانید پس از انتخاب مبدا و مقصد، بر روی قسمت افزودن مسیر کلیک نمایید و یا از طریق ردیف افزودن/حذف و با استفاده از + و یا × برای اضافه و یا حذف کردن مسیر اقدام نمایید.

 

 • در بخش چهارم یا همان انتخاب هواپیمایی، امکان نمایش ایرلاین های منتخب شما در سایت فراهم شده است. (توجه داشته باشید که تمامی شرکت های هواپیمایی با کد یاتا، باید در برنامه agency قسمت رونده< مشتریان تعریف شده باشد.)

بروزرسانی اطلاعات:

بخش سوم از منوی پنل مدیریت، که بروزرسانی اطلاعات نام گذاری شده است، خود شامل سه قسمت اطلاعات فرودگاه ها، اطلاعات هواپیمایی ها و اطلاعات هتل ها می باشد،که در ادامه به بررسی هریک می پردازیم.

 • اطلاعات فرودگاه ها : این بخش جهت تنظیم نمایش و یا عدم نمایش کدهای یاتای فرودگاه ها در برنامه agency می باشد. فعال کردن تیک مربوط به هر فرودگاه، منجر به نمایش اطلاعات ایرلاین مربوطه خواهد شد.

 

 • اطلاعات هواپیمایی ­ها : این بخش جهت تنظیم نمایش و یا عدم نمایش کد های یاتا و هواپیمایی ها در برنامه agency  می باشد. فعال کردن تیک مربوط به هر فرودگاه، منجر به نمایش اطلاعات ایرلاین مربوطه خواهد شد.

 • اطلاعات هتل ها : در این بخش تنظیم نمایش، یا عدم نمایش هتل ها در برنامه agency   خواهد بود. فعال کردن تیک مربوط به هر هتل، منجر به نمایش اطلاعات آن خواهد شد.

ثبت هتل جدید :

در این منو امکان ثبت تصاویر و توضیحات مربوط به هتل های داخلی و خارجی فراهم شده است. (توجه داشته باشید، درج اطلاعات در تمامی بخش ها الزامیست)

 • معرفی : در قدم اول از ثبت هتل جدید، ابتدا به درج اطلاعاتی پیرامون نام و موقعیت جغرافیایی و … هتل مورد نظرپرداخته و در انتها با انتخاب گزینه­ی مرحله بعد اطلاعات این بخش را ثبت نمایید.

 • امکانات : گام بعدی، درج امکانات هتل جدید می باشد که با انتخاب موارد موجود در پنجره های سمت راست، می توانید گزینه های مورد نظر را به لیست خدمات و امکانات هتل جدید اضافه کنید . همچنین با کلیک بر روی گزینه منتخب در پنجره های سمت چپ می توانید نسبت به حذف آن از لیست امکانات اقدام نمایید. در آخر با انتخاب گزینه مرحله بعد وارد آخرین مرحله از ثبت هتل جدید خواهید شد.

 • تصاویر : آخرین قدم، ثبت لوگو و تصاویر مربوط به هتل مورد نظر می باشد. جهت ثبت تصاویر می توانید با کشیدن (drag) عکس منتخب خود و رها کردن آن بر روی کادر مربوطه در پنل، تصویر مورد نظر را وارد نموده و در پایان جهت ذخیره مطالب، گزینه ثبت نهایی را انتخاب نمایید.

تنظیمات سایت :

اصلی ترین بخش پنل  تنظیمات سایت می باشد که داری ۴ قسمت می باشد که در تصویر می بینید :

 • تنظیمات عمومی : این بخش، شامل سه قسمت( تصاویر ، معرفی و شبکه های اجتماعی ) می باشد.
 • ۱) در اولین قسمت از تنظیمات عمومی (تصاویر) شما قادر خواهید بود اسلایدرها و لوگوی سایت خود را تغییر داده و یا حذف و اضافه نمایید.

 • در قسمت معرفی ، می توانید نسبت به ثبت و یا ویرایش اطلاعات و قالب سایت اقدام نموده و درآخر اطلاعات را ذخیره نمایید.

 

 • در قسمت شبکه های اجتماعی شما می توانید، لینک شبکه های خود نظیر اینستاگرام، توییتر، تلگرام و… را ثبت، ویرایش و یا حذف نمایید. به این منظور با کلیک برروی آیکون شبکه های اجتماعی مورد نظر، اقدام به درج نام و ثبت لینک در قسمت لینک شبکه های اجتماعی نموده و در آخر گزینه ثبت شبکه های اجتماعی را انتخاب نمایید.

 

 • ایجاد صفحه جدید: دومین بخش از منوی تنظیمات سایت ایجاد صفحه جدید می باشد. به کمک این بخش قادر به ایجاد صفحات جدید در سایت خواهید بود.

 • مدیریت صفحه ها: در این بخش و با کلیک بر روی شکل مداد در قسمت ویرایش، امکان ثبت و ویرایش محتوای قسمت های درباره ما و تماس با ما مهیاست.

 • مدیریت منوها: در بخش مدیریت منوها شما قادر خواهید بود منوهای سایت را ترتیب بندی، لینک، اضافه و حذف نمایید.

تغییر رمز عبور:

این منو جهت تغییر رمز عبور شما تعبیه شده است.

به این منظور ابتدا رمز عبور فعلی خود را در قسمت شماره ۱ وارد نموده و رمز جدید را در قسمت های ۲ و ۳ وارد کنید. در آخر بر روی گزینه ثبت کلیک کنید . جهت دستیابی به امنیت بیشتر، از ثبت رمزهای ساده و قابل حدس پرهیز نمایید.

زمانی که برای شما سایتی را با زحمت و تلاش راه اندازی می کنیم، مطمئنا به یک سیستم مدیریتی برای انجام فعالیت های خود نیازمند هستید. در این سیستم نیز چنین موردی با عنوان مدیریت موجود است که با ورود به آن می توانید از تمامی امکانات بهره مند شوید و از زحمات تیم نرم افزار سازی مقیم  لذت ببرید.

موفق باشید

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.