وب سرويس چيست؟
۱۳۹۶-۱۱-۰۳
آموزش ثبت هتل جدید(در پنل CP)
۱۳۹۶-۱۱-۱۲

آموزش پنل مدیریت سایت

آموزش پنل مدیریت سایت:

پنل مدیریت دارای امکانات بسیار قدرتمند می باشد. شما با وارد شدن به این پنل تمامی فعالیت هایی که مد نظر دارید را می توانید در سایت خود انجام دهید.

 

چگونه باید وارد پنل سایت شویم؟

آدرس سایت را در مرورگر خود وارد کرده  به اینصورت(http://cp.moghim24.com) پس از وارد کردن این آدرس در مرورگر با صفحه ای مطابق تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

کـد آژانس ، همان “Username” و رمز عبور همان “password” می باشد که هر کدام را در قسمت مربوطه وارد کرده و عدد یا حروفی که در تصویر می بینید را در قسمت عبارت امنیتی وارد کرده و با زدن دکمه ی ورود به سیستم به  مدیریت پنل وارد خواهید شد.

 

پس از وارد شدن به بخش  مدیریت پنل با صفحه ای مطابق تصویر زیر رو به رو خواهید شد.

 

 

 

پس از وارد شدن به بخش  مدیریت پنل با صفحه ای مطابق تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

این همان پنل مدیریتی است که شما قرار است تمامی فعالیت های خود را از طریق آن انجام داده و بر روی سایت قرار دهید.
اعلانها:

به سمت راست اولین گزینه (اعلانها)توجه کنید. با انتخاب این منوی افقی آبی رنگ، آخرین اعلانهایی را که اعمال کردید را در سمت چپ نشان می دهد(مانند تصویر بالا).

فیلترها:

بخش بعدی یا همان دومین گزینه (فیلتر ها) می باشد که این بخش شامل چهار قسمت می باشد که به معرفی سطحی هر یک می پردازیم.

 

 

اولین قسمت یا همان پارامترهای عمومی برای تنظیم کردن یک سری اطلاعات بعنوان پیشفرض در سایت می باشد. همانطور که در سمت چپ تصویر زیر می بینید تنظیماتی بعنوان پیشفرض وجود دارد که میتوانید آنها را تغیر دهید.

 

  • ۱- اولین قسمت از این تنظیمات مربوط به نمایش تعداد مانده ظرفیت یعنی اگر پروازی از رکوردهای شناوری زیر این مقدار مانده داشت نمایش داده نشود بعنوان مثال اگراین تعداد روی ۲ باشد به این معناست که در سایت شما پروازهایی را نشان می دهد کـه بالای ۲ نفر ظرفیت داشته باشد( حال برای تغییر این تعداد با انتخاب مثلث کوچک که با دایره سبز رنگ نشان داده شده می توانید این کار را به راحتی انجام دهید).
  • ۲- دومین قسمت مربوط به تنظیم نمایش تعداد روز پرواز در سایت می باشد یعنی اگر این تعداد روی ۱۵ قرار گرفته باشد به این معناست که می توانید پروازهای تا ۱۵ روز آینده را روی سایت ببینید( حال برای تغییر این تعداد با انتخاب مثلث کوچک که با دایره سبز رنگ نشان داده شده می توانید این کار را به راحتی انجام دهید).
  • ۳- در قسمت افزایش قیمت داخلی بصورت پیشفرض نرخ پروازهای داخلی مبلغ ۵۰٫۰۰۰ ریال میباشد و شما می توانید نرخ را فقط افزایش دهید نه کاهش.
  • ۴- همانند قسمت قبلی در قسمت افزایش قیمت خارجی نیز بصورت پیشفرض نرخ پروازهای خارجی مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ ریال میباشد و شما می توانید نرخ را فقط افزایش دهید نه کاهش.
  • ۵- در قسمت بعدی یا همان پروازهای مشابه شما می توانید با فعال کردن گزینه عدم نمایش، پرواهای آژانس های دیگر را که با پروازهای شما از لحاظ مقصد، روز ، ساعت و تاریخ پرواز شباهت دارند را در غیر فعال کرده و در سایت شمت نشان داده نشود.
  • ۶- در این بخش شما می توانید با برداشتن هرکدام از تیک های مربوطه در این قسمت نمایش پروازها(داخلی یا خارجی)را از روی سایت غیر فعال کنید.
  • ۷- در این قسمت وارد کردن شماره یک نفر بعنوان پشتیبان الزامی می باشد.
  • ۸- حال برای اعمال تغیرات انجام شده روی گزینه تایید (سبز رنگ) میزنیم.
  • ۹- همچنین برای لغو و یا بازگشت روی گزینه بازگشت ( نوک مدادی) رنگ میزنیم.

 

 

 

دومین قسمت یا همان انتخاب آژانس ها  بخشیست که شما می توانید در آن آژانس های را که میخواهید از پرواز چارتر آنها در سایت خود استفاده کنید نمایش داده شود ، برا این کار کافیست در قسمت جست وجو نام آژانس مورد نظر را تایپ کرده ودر قسمت انتخاب تیک را زده و همچنین برای عدم نمایش میتوانید تیک را بردارید و در آخر گزینه تایید درپایین صفحه را بزنید (مانند تصویر زیر:)

در بخش سوم یا همان انتخاب مسیر شما می توانید  مبدا و مقصد پروازهارا که میخواهید در سایت نمایش داده شود را به مسیر خود اضافه کنید .(توجه داشته باشید که تمامی شهر ها باید، در برنامه agency قسمت پرونده> شهرها تعریف شده باشد)

همانطور که در تصور زیر می بینید در قسمت جستو جو میتوانید شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید که بصورت پیشفرض روی همه موارد میباشد.( لازم به ذکر است که مسیر هایی قابل ثبت شدن می باشند که کد یاتا مبدا و مقصد در آژانس تعریف شده باشد) برای افزودن کافیست قسمت مبدا و مقصد را پر کنید و روی افزودن مسیر کلیک کنید ویا در قسمت پایین صفه روی آرم (+) سبز رنگ زده تا به مسیر ها اضافه  شود و همینطور مسیر هایی که انتخاب شدند را میتوانید با زدن آرم ضربدقرمز رنگ (* )

در بخش چهارم یا همان انتخاب هواپیمایی شما می توانید ایر لاین هایی را که میخواهید در سایت نمایش داده شود را  اضافه کنید .

(توجه داشته باشید که تمامی شرکت های هواپیمایی با کد یاتا  باید، در برنامه agency قسمت پرونده> مشتریان تعریف شده باشد).

بروزرسانی اطلاعات:

بخش بعدی یا همان سومین  گزینه (بروزرسانی اطلاعات) می باشد که این بخش شامل سه قسمت می باشد که به معرفی سطحی هر یک می پردازیم:

اولین قسمت یا همان اطلاعات فرودگاه ها :  برای تنظیم نمایش، یا عدم نمایش کد های یاتا فرودگاه ها در برنامه  agency  می باشد.که زدن تیک های مربوطه هر فرودگاه به معنای نمایش اطلاعات آن ایرلاین  می باشد.

دومین قسمت یا همان اطلاعات هواپیمایی ها:  برای تنظیم نمایش، یا عدم نمایش کد های یاتا و هواپیمایی ها در برنامه  agency  می باشد.که زدن تیک های مربوطه هر فرودگاه به معنای نمایش اطلاعات آن ایرلاین  می باشد.

سومین قسمت یا همان اطلاعات هتل ها :  برای تنظیم نمایش، یا عدم نمایش هتل ها در برنامه  agency  می باشد.که زدن تیک های مربوطه هر هتل به معنای نمایش اطلاعات آن می باشد.

ثبت هتل جدید :

در این قسمت شما میتوانید هتل های خود را  چه داخلی و چه خارجی به همراه تصاویر و توضیحات برای نمایش در سایت ثبت نمائید. فقط توجه داشته باشید باید تمام قسمت هارا پرکنید

مرحله اول معرفی هتل ها : پس از معرفی هتل بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

مرحله بعدی وارد کردن امکانات هتل مورد نظر میباشد.

همانطور که در تصویر می بینیدباکلیک روی هرکدام ازامکانات سمت راست به قسمت سمت چپ اضافه میشود، پس از معرفی امکانات به سایت بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

مرحله آخر وارد کردن تصاویر و لوگو هتل مورد نظر میباشد:

پس از انتخاب تصویر هتل میتوانید در کادر که میبینید تصویر خود را بکشید و تنظیم کنید و در آخر برای ثبت و ذخیره ویرایش روی گزینه ثبت نهایی کلیک فرمائید.

تنظیمات سایت :

اصلی ترین بخش پنل  تنظیمات سایت می باشد که داری ۴ قسمت می باشد که در تصویر می بینید :

تنظیمات عمومی :

شامل سه بخش( تصاویر ، معرفی و شبکه های اجتماعی )میباشد.

در اولین  قسمت(تصاویر) شما میتوانید اسلایدر ها و لوگوی سایت خود را تغیر ، حذف و یا اضافه کنید.

دومین قسمت(معرفی):

این قسمت برای ثبت یا ویرایش اطلاعات و قالب سایت می باشد.و پس از وارد کردن یا ویرایش اطلاعات روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

سومین قسمت(شبکه های اجتماعی):

در قسمت شبکه های اجتماعی شما میتوانید لینک شبکه های خود از نظیر اینستاگرام،تلگرام،تویتر و… را اضافه ویا ویرایش و حذف کنید.

برای اینکار کافیست روی  انتخاب آیکون کلیک کنید و شبکه اجتماعی خود را انتخاب کنید و در قسمت نام شبکه اجتماعی نام را وارد کنید ولینک خود را هم در قسمت لینک شبکه اجتماعی وارد کنید و در آخر کزینه ثبت شبکه اجتماعی را بزنید.

ایجاد صفحه جدید:

دومین قسمت از تنظیمات سایت (ایجاد صفحه )جدید می باشد.در اینجا شما می توانید صفحه جدیدی را در سایت ایجاد کنید:

مدیریت صفحه ها :

در این بخش شما میتوانید قسمت درباره ما و تماس با ما خود را در سایت ویرایش کنید برای اینکار کافیست روی مدادی که در تصویر میینید کلیک کنید و تغیرات مورد نظر خود را اعلان کنید و در آخر گزینه ثیت را بزنید.

مدیریت منوها:

در این بخش شما می توانید منوهای بالای سایت خود ترتیب بندی ، لینک ،اضافه و حذف کنید.

تغییر رمز عبور:

بخش پایانی برای تغییر رمز عبور شما می باشد و توصیه میشود از رمزهای ساده استفاده نکنید.

برای تغییر رمز کافیست رمز فعلی خود را در قسمت شماره ۱ وارد کنید و رمز جدید را در قسمت ۲ و ۳ وارد کنید و گزینه ثبت را بزنید.

زمانی که برای شما سایتی را با زحمت و تلاش راه اندازی می کنیم، مطمئنا به یک سیستم مدیریتی برای انجام فعالیت های خود نیازمند هستید. در این سیستم نیز چنین موردی با عنوان مدیریت موجود است که با ورود به آن می توانید از تمامی امکانات بهره مند شوید و از زحمات تیم نرم افزار سازی مقیم  لذت ببرید.

موفق باشید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی از طریق تلگرام
حسابداری
پشتیبانی