نمایش پروازهای چارتر ایرلاین های
۱۳۹۷-۱۱-۰۷
بخش دوم آموزش پنل مدیریتی – cp.moghim24.com
۱۳۹۷-۱۲-۱۲

بخش اول آموزش پنل مدیریتی – cp.moghim24.com

پنل مدیریت از امکانات بسیار قدرتمند و ویژه ای برخوردارست، بطوری که با ورود به آن قادر به انجام کلیه فعالیت های مورد نیاز خود در سایت خواهید بود. همچنین کلیه امکانات بصورت تدریجی به این پنل منتقل خواهد شد. در این بخش با شیوه ورود و استفاده از امکانات پنل مدیریت آشنا خواهید شد.

نحوه ورود به پنل مدیریت سایت

جهت ورود به پنل مدیریت ابتدا آدرس سایت را به صورت زیر در مرورگر خود وارد نمایید :
https://cp.moghim24
پس از ورود، با صفحه ای مطابق تصویر زیر رو به رو خواهید شد:

جهت ورود به سیستم، ملزم به وارد کردن اطلاعاتی همچون ”کـد آژانس“ یا “Username” و ”رمز عبور“ یا “password” و پس از آن عبارت امنیتی که بصورت عدد یا حروف در تصویر نشان داده شده، خواهید بود.(نام کاربری و رمزعبور توسط واحد مالی ارائه می گردد و خواهشمند است نسبت به حفظ و نگهداری از آن کوشا باشید.) در انتها با کلیک بر روی دکمه ورود به سیستم وارد پنل مدیریتی خواهید شد.
اکنون به بررسی منوی سمت راست تصویر می پردازیم

اعلان ها

با انتخاب اولین منوی افقی سمت راست (اعلانها)، به آخرین تغییرات اعمال شده، در قسمت چپ پنل دسترسی خواهید داشت.


فیلترها

دومین گزینه از موارد درج شده در قسمت سمت راست پنل مدیریت، منوی فیلترهاست که بعد از منوی اعلانها قرار گرفته و خود دارای چهار بخش مجزا می باشد که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.


در بخش اول (پارامترهای عمومی) شما می توانید اطلاعاتی را در سایت به عنوان پیش فرض، تنظیم و ثبت نمایید که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم. این بخش اصلی ترین و مهم ترین بخش مدیریت پنل را تشکیل می دهد.لطفا با دقت تکمیل نمایید.

۱ـ در اولین قسمت از تنظیماتِ بخشِ پارامترهای عمومی که مربوط به نمایش ”تعداد مانده ظرفیت“ است، می توانید از سایت مورد نظر اطلاعات دریافت نمایید . با تنظیم و تغییر اعداد در این بخش، سایت شما پروازهایی را که ظرفیتشان مطابق این گزینه است نشان خواهد داد.
جهت تغییر عدد ظرفیت، میتوانید بر روی شکل مثلث کوچک که در تصویر با دایره سبز مشخص شده است، کلیک نمایید.
۲ـ در قسمت ”تعداد روز نمایش“ با تغییر اعداد می توانید پروازهای روزهای آتی را در سایت مشاهده نمایید. (بطور مثال با وارد کردن عدد ۱۵ می توانید پروازهای ۱۵ روز آتی را بر روی سایت مشاهده نمایید.) جهت تغییر عدد، مانند قسمت پیشین بر روی شکل مثلث کوچک که در تصویر با دایره سبز مشخص شده است، کلیک نمایید.
۳/۴ ـ در قسمت ”افزایش قیمت داخلی و خارجی“ افزایش نرخ پروازهای داخلی و خارجی بصورت پیش فرض، مبلغ ۵۰٫۰۰۰ ریال(داخلی ) و ۱۰۰٫۰۰۰ ریال (خارجی) می باشد و شما در این قسمت ها تنها قادر به افزایش این نرخ ها خواهید بود؛ نه کاهش آنها.
۵ ـ در این قسمت میزان افزایش نرخ هتل به صورت شبی اتاقی بر روی هتل های لینکی اعمال می شود که به صورت پیش فرض ۶۰٫۰۰۰ ریال می باشد.
۶/۷ ـ عدم نمایش شماره پرواز های تکراری که به صورت لینکی بر روی سایت آژانس نمایش داده می شود
۸/۹ـ برای نمایش پرواز ها بر روی سایت رزرواسیون
آنلاین این گزینه ها باید انتخاب شود .
۱۰ ـ برای نمایش و یا عدم نمایش هتل های لینکی بر رروی سایت می باشد .
۱۱ ـ در این قسمت ثبت شماره تماس نیروی پشتیبانی الزامی و در صورت نیاز به پیگیری تنها از آن استفاده می شود.
۱۲ / ۱۳ ـ برای تایید و یا عدم تایید تغییرات اعمال شده می باشد

انتخاب آژانس ها

در دومین بخش از منوی فیلترها ـ بخش انتخاب آژانس ها ـ شما می توانید آژانس های مورد نظر خود را که پرواز چارتری و یا گارانتی هتل دارند انتخاب نمایید. برای انجام این عمل کافیست در قسمت جستجو، نام آژانس مورد نظر را تایپ کرده و با فعال کردن تیک در قسمت انتخاب(مطابق تصویر زیر)، آژانس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

انتخاب مسیر

در بخش ”انتخاب مسیر“ که در منوی فیلتر ها در قسمت راست صفحه قرار دارد، امکان اضافه شدن مبدا و مقصد پروازها به مسیر مورد نظر و نمایش آن در سایت برای شما فراهم شده است. (توجه داشته باشید که تمامی شهرها باید در نرم افزار agency در قسمت پرونده< مشتریان<شهرها تعریف شده باشد.) مطابق تصویر زیر می توانید در قسمت جستجو، شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این قسمت بصورت پیش فرض گزینه ”همه موارد“ ثبت شده است. (لازم به ذکر است تنها مسیرهایی امکان ثبت خواهند داشت که کد یاتای مبدا و مقصد آن در آژانس تعریف شده باشد.)

همچنین جهت افزودن مسیر می توانید پس از انتخاب مبدا و مقصد، بر روی قسمت افزودن مسیر کلیک نمایید و یا از طریق ردیف افزودن/حذف و با استفاده از + و یا × برای اضافه و یا حذف کردن مسیر اقدام نمایید

انتخاب هواپیمایی

در بخش چهارم یا همان انتخاب هواپیمایی، امکان نمایش ایرلاین های منتخب شما در سایت فراهم شده است. (توجه داشته باشید که تمامی شرکت های هواپیمایی با کد یاتا، باید در برنامه agency قسمت پرونده< مشتریان تعریف شده باشد.) روند کلی بدین صورت می باشد:
معرفی ایرلاین در مشتریان
انتخاب ایرلاین در پنل CP
چنانچه کد یاتا موجود نباشد ابتدا به بخش بروزرسانی اطلاعات رفته و بر روی ایرلاین کلیک کرده و آن را به دیتابیس اضافه می کنیم.
سپس چنانچه در مرحله ۲ گفته شد، ایرلاین را در بخش انتخاب هواپیمایی انتخاب می کنیم.(نسبت به وجود کد یاتا در فیلد آخر دقت نمایید .)

بروزرسانی اطلاعات:

بخش سوم از منوی پنل مدیریت، که بروزرسانی اطلاعات نام گذاری شده است، خود شامل سه قسمت اطلاعات فرودگاه ها، اطلاعات هواپیمایی ها و اطلاعات هتل ها می باشد،که در ادامه به بررسی هریک می پردازیم. منوی بروزرسانی اطلاعات عموما جهت انتقال اطلاعات به دیتابیس لوکال و بروز کردن اطلاعات موجود در دیتابیس می باشد.

اطلاعات فرودگاه ها :

این بخش که یکی از زیرمنوهای بروزرسانی اطلاعات می باشد؛جهت تنظیم نمایش و یا عدم نمایش کدهای یاتای فرودگاه ها در برنامه agency می باشد. فعال کردن تیک مربوط به هر فرودگاه، منجر به نمایش اطلاعات ایرلاین مربوطه خواهد شد.

اطلاعات هواپیمایی ها :

این بخش جهت تنظیم نمایش و یا عدم نمایش کد های یاتا و هواپیمایی ها در برنامه agency می باشد. فعال کردن تیک مربوط به هر فرودگاه، منجر به نمایش اطلاعات ایرلاین مربوطه خواهد شد.

اطلاعات هتل ها :

در این بخش تنظیم نمایش، یا عدم نمایش هتل ها در برنامه agency خواهد بود. فعال کردن تیک مربوط به هر هتل، منجر به نمایش اطلاعات آن خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.