معرفی اجمالی گروه نرم افزاری و انفورماتیک مقیم ;

در این معرفی نامه می خواهیم توضیحی پیرامون چگونگی و چیستی نرم افزارها یا همان اتوماسیون های محیطی مقیم ارائه کنیم . مجموعه نرم افزارهای مقیم , پیشرو در زمینه ساخت و تولید رزرواسیون آژانس های مسافرتی و مالی مرتبط میباشد که در صنعت و صنف خدمات گردشگری و مسافرتی بیشتر با نام رزرواسیون مقیم شناخته میشود . هم اکنون که این متن در حال تحریر است تعداد مشتریان این مجموعه بالغ بر 49 آژانس مسافرتی و رزرواسیون هتل بصورت آنلاین و 84 آژانس دیگر از نرم افزار مالی و رزرواسیون داخلی این شرکت بهره میبرند . از دیگر فعالیت های این مجموعه میتوان از پروژه های اختصاصی و سفارشی نام برد ,بطور مثال شرکتهای بازرگانی ودارو خانه ها. در اینجا سعی داریم به معرفی سیستم رزرواسیون مقیم یا همان اتوماسیون محیطی خدمات گردشگری و مسافرتی بپردازیم .

سیستم رزرو پرواز ,هتل و تور :

این سیستم شامل دوبخش اجرایی مالی و فروش میباشد و از لحاظ پیاده سازی و ارتباط شامل دو بخش لوکال و آنلاین بوده که در زیر به شرح آن میپردازیم . بخش لوکال (windows application) : بخشی که بیشترین طرفدار را بین چارتر کننده های بزرگ آژانس های مسافرتی دارا میباشد بخش رزرواسیون لوکال یا همان نسخه ویندوزی است که در شبکه داخلی قابل نصب و استفاده میباشد . این بخش شامل رزرو هتل رزرو پرواز رزرو تور انبار بلیت و مدیریت بلیت الکترونیک میباشد . که قابلیت خرید و فروش شناور و سهمیه ای (گارانتی هتل و چارتر پرواز) بصورت بسیار ساده و کاربر پسند و همه فهم طراحی شده . شما میتوانید سهمیه تعریف کنید , بلیت تعریف کنید , قیمت گذاری کنید کاربر های خود را با سطوح مختلف دسترسی معرفی نمایید و تقسیم کار کنید . هنگامی که در حال رزرو یک پرواز و یا یک هتل هستید میتوانید در همان لحظه اوور کرده و بعد از خرید سهمیه تبدیل به شناور کنید . یا اینکه پرواز را با یک قیمت خاص از یک مشتری خاص خریده و در همان لحظه به شخص دیگر و با نرخ ها و مدارک شرکت خود واگذار نمایید . این قسمت بسیار بسیار قابل انعطاف بوده و در انواع رزرو ها ی مختلف در این شغل طاقت فرسا به کمک شما آمده و کار گشای شما خواهد بود . باید بگوییم این بخش قلب سیستم اتوماسیون شماست ; یعنی تمامی تعاریف اعم از ایرلاین , مشتریان , آژانس های زیر مجموعه , هتل های شناور و گارانتی , اعطای ساین و ... در این بخش انجام میپذیرد . چرا ؟ این بخش برج مراقبت سیستم شده است به این دلیل که کاربر یا همان کانتر من عزیز ما بیشتر با سیستم عامل ماکروسافتی یا همان ویندوز سازگار میباشد و کار با این محیط برای او ساده و سریع بوده و تمامی کارها و کلید های کنترلی همانند سیستم عامل های ماکروسافتی ست پس وقت کمتری جهت آموزش اتلاف شده و کاربر سریع با سیستم سازگار میشود . از آنجایی که اطلاعات در این صنف بسیار مهم و لحظه ای است و توقف و مکث و اتلاف وقت هیچ معنایی ندارند پس ما عملیات های عمده راتحت ویندوز انجام میدهیم که بیشتر با آن آشنایی داریم .

لوکال بودن دیتابیس شما در آژانس شما ؟

قطعی های مکرر اینترنت آمار بالای هک در جهان و بالا بودن فشار کاری این صنف دلیل لوکال بودن دیتای شماست . پایگاه اطلاعات شما اعم از اطلاعات مالی ,اطلاعات پرواز ها و هتل ها که بسیار بسیار مهم و حیاتی هستند در آژانس شما و شبکه داخلی قرار میگیرد .که هم درصد سو استفاده و هک پایین آمده باشد و هم اینکه در صورت قطعی اینترنت و یا هاست اینترنتی (جایی که قسمت اینترنتی سیستم در آن فضا آپلود شده) شما ,کاربر داخلی شما آمارهای شما اعم از رک هتل و مانیفست پرواز را از دست ندهد و بتواند در این قطعی های کوتاه یا بلند مدت با آماری که از سیستم خود دریافت می کند مسافران , آژانس های زیر مجموعه خود را پوشش دهد و فروش مجموعه همچنان ادامه یابد .

بخش آنلاین (web application) :

در این بخش که بسیار بسیار ساده طراحی و ساخته شده بیشتر سرعت و دقت و امنیت مورد توجه قرار گرفته . چرا ؟ امروزه در دنیای رایانه طراحان زیادی وجود دارند که با طرح های رنگارنگ خود وبسایت شما یا همان ویترین بیزنس شما را آرایش میکنند , اما مساله ای که مهم است : هدف از خرید یک سیستم اتوماسیون مانند رزرواسیون مقیم , انجام سریع و با دقت رزرو میباشد که این مساله شاید با زیبایی منافاتی نداشته باشد اما آگاهید که با افزایش امکانات زیبایی اضافه مطمئنا از کارایی و سرعت و امنیت سیستم کاسته میشود . تا بحال از خود پرسیده اید که چرا در سیسستم عامل های سروری همانند server 2012 Windows برای بالا بردن امنیت در جستجوگرها جاوا اسکریپت و امکانات گرافیکی از کار انداخته میشوند ؟ پس پیشنهاد ما ایجاد وبسایت در دو لایه ی سیستم رزرو و سیستم مدیریت تبلیغاتی و معرفی کالا ها ست که کاملا از هم جدا بوده و هنگامی که کاربر به بخش عملیاتی وارد شد با تمامی جستجو گر های محیط مجازی و سریع و دقیق کارخود یا همان رزرو را انجام داده و مدارک را دریافت کند . هر دو بخش در این مجموعه یعنی شرکت مقیم قابل انجام است . اگر بخواهیم به بخش های عملیاتی قسمت آنلاین اشاره ای داشته باشیم میتوانیم از رزرو هتل,پرواز و تور به دو صورت اعتباری و رزرو با کارت شتاب نام ببریم . فکر کنید که شما از سیت های خود به یکی از آژانسهای زیر مجموعه خود سهمیه واگذار کرده اید . دیگر لازم نیست در پایان روز آن آژانس برای شما لیست ارسال کرده و نیروهای شما مجددا آن ها را در سیستم خود وارد کنند . چطور ؟ کافیست زیر مجموعه ی شما با نام کاربری و رمز خود وارد شده ,سهمیه های خود را در بخش ارسال لیست چارتری در پنل کاربری خود وارد نماید . یا شما میتوانید از منزل و یا دور از سیستم های شرکت خود و از مسافرت هر جا که اینترنت در اختیار دارید قیمت ها را تغییر داده و یا لیست پرواز ارسال کنید . همینطور کاربران داخلی میتوانند با ورود از قسمت ورود کاربران بلیت الکترونیک را دریافت و ارسال کنند . در این قسمت در عین سادگی و سرعت امکانات بسیار بسیار بالایی کنجاند شده . و مفتخریم در آخرین نسخه پروازهای تمامی همکاران را در قالب پکیج در اختیارتان بگذاریم تا هم همکاران و هم بیزینس شما راحتتر و بهتر به در آمد و خدمات مناسب نائل آید . امیدواریم دوستان و همکاران در صنف خدمات مسافرتی و گردشگری نهایت استفاده را از این نرم افزار برده باشند . قابل ذکر است که بصورت شبانه روز و هر لحظه با ایده و نظرات شما در حال بهتر کردن این مجموعه و بهبودی خدمات به شما میباشیم .